Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 03 listopad 2019
1.   Listopad to miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. W niedziele o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Wypominki przez cały listopad możemy składać w kancelarii parafialnej.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  • w sobotę  – święto, Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
     
3.   Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się dla grupy:
   
  • Gr. 1 w poniedziałek godz. 19.00
  • Gr. 2 wtorek godz. 19.00
  • Gr. 3 środa godz. 19.00
  • Gr. 4 czwartek godz. 19.00
  • Gr. 5 piątek godz. 19.00
     
4.   W I czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka.
O godz. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
     
5.   Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie Filia NR 4 oraz Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechow” serdecznie zapraszają na Koncert Pieśni Patriotycznych pod nazwą „ROZKWITAŁY PĄKI BIAŁYCH RÓŻ”, który odbędzie się 8 listopada 2019 r (piątek) o godz. 14.00 w sali widowiskowej Dzielnicowego Domu Kultury  przy ul. Kiepury 5a. Wstęp wolny.
     
6.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej:  w „Gościu Niedzielnym„ – "Świętość – jedyna opcja"   czyli o świętych – nie tylko tych, którzy są już w niebie. Także o tym, jak zostać świętym już tu, na ziemi. "Święci z misją specjalną" o świętych z misją specjalną, czyli po co nam święci patroni. W „Niedzieli” – Nasza pomoc dla zmarłych – Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wypominki, nawiedzanie grobów naszych bliskich. Dlaczego to wszystko jest takie ważne?
     
7.   Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę na budownictwo sakralne archidiecezji lubelskiej. Prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła, a także na kwiaty do naszej świątyni. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Po mszach do puszek zbierane będą ofiary dla Kościoła Prześladowanego w Sudanie Południowym.
     
8.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jan Załoga i Józefa Kasperek oraz ks. Jerzy Wełna SCJ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy radosnej niedzieli
błogosławieństwa na nowy tydzień  i opieki Matki Bożej.