Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 10 listopad 2019
1.   Listopad to miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. W niedziele o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory za zmarłych z wypominkami. W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Wypominki przez cały listopad możemy składać w kancelarii parafialnej.
     
2.   W poniedziałek, 11 listopada,  obchodzić będziemy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękując Bogu za dar wolnej ojczyzny módlmy się o błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Królowej Polski dla wszystkich Polaków. Msza św. oraz modlitwa adoracyjna przed Najświętszym Sakramentem w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy. Prosimy wywiesić polską flagę.
     
3.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
  • w poniedziałek w kalendarzu czczony jest również św. Bartłomiej. Jest on patronem ks. Bartłomieja Króla SCJ. Mszę św. imieninową odprawi Ksiądz Bartłomiej w poniedziałek o godz. 18.00. Polecamy pamięci modlitewnej Drogiego Solenizanta i zapraszamy na imieninową Eucharystię.
  • we wtorek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w czwartek -wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna - pierwszych męczenników Polski
  • w sobotę – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
     
4.   W księgarence do nabycia pozycje książkowe i dewocjonalia.
     
5.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej: W „Gościu Niedzielnym”  - o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny. W „Niedzieli” – czy słowo patriotyzm w każdej epoce oznacza to samo? Artykuł „Pierwszy cud nad Wisłą” przypomina sytuację Polaków po 1918 r., kiedy trzeba było walczyć o granice państwa i scalenie ziem byłych zaborów.
     
6.   Za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii składam serdeczne „Bóg zapłać”. Po mszach świętych do puszek zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi Prześladowanemu w Sudanie Południowym.
     
7.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Antoni Raczkowski, Teresa Sawa i Mirosław Trembecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy radosnego świętowania Niedzieli
a jutro Dnia Niepodległości.  

Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, Królowej Polski.