Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 27 październik 2019
1.   Dobiega końca październik – czas codziennych nabożeństw różańcowych. Wyrażamy uznanie wobec tych, którzy każdego dnia modlili się na różańcu. Ufamy, że zwyczaj codziennej modlitwy będzie trwał nadal.  
       
2.   Dziękuję ks. Jakubowi Kuchcie, doktorantowi KUL za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże. Po Mszach św. studenci KUL zbierają ofiary na potrzeby swojej uczelni.  
       
3.   W piątek,  1 listopada - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, że w tym dniu my, jako katolicy, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po Mszy św. popołudniowej na godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory za zmarłych.
Dnia 1 listopada br. na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na cmentarzu komunalnym na Majdanku Msze św. z procesją żałobną rozpoczną się o godz. 12.00. W Parafii św. Agnieszki o godz. 13.00.
 
       
4.   W sobotę, 2 listopada – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W dzień Zaduszny zapraszam na nabożeństwo za zmarłych z naszych rodzin, naszych parafian. Szczególnie będziemy polecać i przywoływać przed Bożym Miłosierdziem zmarłych parafian w minionym roku.
Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Dziękujemy w niej za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.
 
       
5.   Naszym bliskim zmarłym możemy pomóc:  
   
  • zamawiając indywidualną Mszę św. w kancelarii parafialnej,
  • dając na wypominki – czyli prosząc, by cały Kościół modlił się za tego, którego poleca kapłan;
  • zyskać dla zmarłego odpust zupełny.
 
    Odpustu zupełnego, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu cierpiące, udziela się wiernemu, który:  
   
  • w poszczególnych dniach od 1-8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych
  • w dzień Wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych nawiedzi pobożnie kościół lub kaplicę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 
    Warunki uzyskania odpustu zupełnego:  
   
  1. Stan łaski uświęcającej. (Jeśli jej brak - Spowiedź sakramentalna).
  2. Brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  3. Przyjęcie Komunii Św.
  4. Modlitwa w intencjach papieża (czyli nie za Niego, ale w intencjach, jakie On wyznacza - nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić w sobie takie pragnienie i odmówić dowolną modlitwę).
 
       
6.   Przez cały listopad podczas wieczornej Adoracji będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione prosimy składać w kancelarii parafialnej.  
       
7.   Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego nie można sprawować Mszy św. I piątkowej i I sobotniej. Odwiedziny chorych  w piątek 8 listopada.
W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo I sobotnie.
 
       
8.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza zaprasza na dyżur prawnika w poniedziałek, 28 października 2019 roku w godzinach 17:15 – 18:15. Serdecznie zapraszamy.  
       
9.   Stowarzyszenie „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo ich Rodzin i Przyjaciół w Lublinie serdecznie zaprasza na kiermasz prac rękodzielniczych, który odbędzie się w dniu 27 października 2019 r. w godz. 8.00 – 14.00 w pomieszczeniach Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Radzyńskiej 3. Dochody z kiermaszu przeznaczony zostanie na cele związane z prowadzoną rehabilitacją osób niepełnosprawnych umysłowo.  
       
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”  - Płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. W „Małym Gościu”  - Niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane. O ministrantach w Londynie służących w polskich parafiach. W  „Niedzieli„ – W perspektywie nieba. W uroczystość Wszystkich Świętych Kościół niejako uchyla drzwi ku wieczności. Otwiera bramy nieba i pozwala zajrzeć do świętych pomieszczeń.  
       
11.   Za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, składam serdeczne „Bóg zapłać!” W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – Sudan Południowy.  
       
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Mieczysław Wiater. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…  
       
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli.
Udającym się na groby swoich bliskich bezpiecznej podróży, 
bogatej refleksji o przemijaniu, obfitych łask Bożych
i opieki Wszystkich Świętych.