Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 13 październik 2019
1.   Zapraszamy na różaniec: w dni powszechne o godz. 17.15. W niedziele o godz. 18.00. Dzisiaj ostatnie czuwanie fatimskie – rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją różańcową. O godz. 19.00 Msza św. 
     
2.   W poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej „Dzień Nauczyciela”, dlatego wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom życzymy błogosławieństwa Jezusa Chrystusa  i opieki Matki Bożej Stolicy Mądrości.
     
3.   W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. Taca będzie przeznaczona na potrzeby misji prowadzonych przez Księży Sercanów. Cały tydzień będzie trwała zbiórka ofiar do skarbony na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.
     
4.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.
  • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
    W tym dniu przypada 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, w czasie którego będziemy dziękować Bogu i Matce Bożej za św. Jana Pawła II i prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin.
  • w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek - święto św. Łukasza Ewangelisty - jest to dzień patronalny Służby Zdrowia, stąd wszystkim lekarzom i pielęgniarkom składamy podziękowanie za troskę o nasze zdrowie i równocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Łukasza.
     
5.   Zapraszamy młodzież licealną i studiującą na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się w Krakowie 19 października,  z soboty na niedzielę. Zapisy w kancelarii lub u ks. Adama.
     
6.   Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie, Filia nr 4 oraz Dzielnicowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów" serdecznie zapraszają na Koncert wokalno – taneczny pod nazwą „BARWY JESIENI”,  który odbędzie się 18 października (piątek) o godz. 14.00 w sali widowiskowej Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów” przy ul. Kiepury 5A. Wstęp wolny.
     
7.   Osoby mające problem z nadużywaniem alkoholu mogą skorzystać z pomocy w naszej parafii.  Dyżury członków grupy AA  „RUBIKON” w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 12.00.
     
8.   Z okazji 25. lecia otwarcia Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, który realizuje program stypendialny dla młodzieży pochodzącej z krajów byłego Związku Radzieckiego. Organizatorzy zapraszają  na koncert do Archikatedry Lubelskiej w sobotę 19 października o godz. 16.30. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.
     
9.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, prasy katolickiej oraz oglądania i słuchania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” – O mozaikach jezuity Marko Rupnika, które zachwycają, ponieważ dotykają serca Ewangelii. W Polsce zobaczymy je w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. O aktualności myśli dzisiaj kanonizowanego kard. Newmana. W „Niedzieli” -  Katolicka optyka wyborcza – Polska w naszych rękach.
     
10.   Dziękuję za ofiary finansowe złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszej parafii oraz rodzinom z ul. Paganiniego 2-100  zł i Stowarzyszeniu Żywy Różaniec – 5000 zł. Dziękuję za ofiary składane do puszek na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
     
11.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Halina Adamczyk i Tadeusz Berliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa,
opieki Matki Bożej Fatimskiej  
oraz wstawiennictwa św. Jana Pawła II.