Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 06 październik 2019
1.   Zapraszamy dzisiaj rodzinnie na różaniec o godz.18.00, a w dni powszednie na 17.15.  Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie modlą się na różańcu.
     
2.   Obchody liturgiczne w nowym tygodniu:
   
  • w poniedziałek  - wspomnienie NMP Różańcowej.
    Bardzo serdecznie zapraszamy na Koncert Maryjny w wykonaniu słynnego tenora Andrzeja Batora, który odbędzie się w naszym kościele we Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej w dniu 7 października (poniedziałek) bezpośrednio po wieczornej Mszy św. (około godz. 18.30). Organizatorem koncertu jest Duszpasterstwo Akademickie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz Stowarzyszenie Dobrego Pasterza. Honorowy Patronat na koncertem objęła Teresa Bogacka, Kanclerz WSEI. Koncerty organizowane w kościołach należących do archidiecezji lubelskiej wpisują się w początek obchodów 20-lecia funkcjonowania Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
  • w niedzielę, 13 października, ostatnie w tym roku czuwanie  fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 modlitwą różańcową połączoną z procesją. Następnie o godz. 19.00 Msza św. Prosimy przynieść ze sobą świece, a intencje wpisywać do wystawionej na stoliku księgi próśb i podziękowań do Matki Bożej.
     
3.   Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się dla grupy:
   
  • Gr. 1 poniedziałek  godz. 19.00
  • Gr. 2 wtorek godz. 19.00
  • Gr. 4 czwartek godz. 19.00
  • Gr. 5 piątek godz. 19.00
     
4.   W poniedziałek 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej „Dzień Nauczyciela”. Z tej okazji wszystkich pracowników oświaty czynnych i emerytowanych zapraszamy w czwartek, 10 października, na godz. 18.00 na Mszę św., w czasie której będziemy modlić się w ich intencji.
     
5.   Osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego, z możliwością zadania trudnych pytań, zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie „Kręgu Biblijnego”, 10 października, w czwartek o godz. 18.45. Spotkania prowadzić będzie nasz współbrat, doktor nauk biblijnych, ks. Krzysztof Napora.
     
6.   Jeśli jesteś studentem, lub należysz do młodzieży pracującej, zapraszamy Cię na spotkania duszpasterstwa – „Studenci u Sercanów” w Każdy czwartek o godz. 18.45.
     
7.   Zapraszamy młodzież na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się 19 października w Krakowie. Zapisy w kancelarii i u ks. Adama Pawlaka. Szczegóły na plakatach.
     
8.   Oddać Polakom własność, czyli likwidacja użytkowania wieczystego. Spotkanie z autorem ustawy uwłaszczeniowej, ministrem Arturem Soboniem odbędzie się 10 października , w czwartek o godz. 17.30 w Dzielnicowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Czechów przy ul. Jana Kiepury 5A.
     
9.   Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną 12 października 2019 roku IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Więcej informacji na plakacie. Koszt wyjazdu 55 zł. W drodze powrotnej nawiedzimy Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie Mogile. Zapisy w kancelarii.
     
10.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza zaprasza na pierwszy po wakacjach dyżur prawnika w poniedziałek, 14 października 2019 roku w godzinach 17:15 – 18:15. Serdecznie zapraszamy.
     
11.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – O tym, jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopocko.  O niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca. Tematem Tygodnika „Niedziela” jest Różaniec. Kilka artykułów o wielkiej potędze modlitwy różańcowej: Jedno ”Zdrowaś Maryjo” dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem” powiedział św. Jan Maria Vianney.
     
12.   Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tace na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca ofiary finansowe na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
     
13.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Dariusz Wójcik i Zenona Franciszka Stachura. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego.
A na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.
SZCZĘŚĆ BOŻE!