Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 22 wrzesień 2019
1.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny
  • w czwartek – wspomnienie dowolne św. Kosmy I Damiana, męczenników
  • w piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
     
2.   Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się 23 września, w poniedziałek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Radnych.
     
3.   Poświęcenie różańców dla wszystkich dzieci, w tym dzieci komunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 września po Mszy św. o godz. 11.00.
     
4.   Od 12 lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego Miłosierdzia spotykają się ludzie na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlić się będą w tym roku o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata.
W naszej parafii włączymy się do tej modlitwy i spotkamy się na wiadukcie łączącym osiedle im. K. Lipińskiego z osiedlem Moniuszki.
     
5.   Zapraszamy Członków Apostolatu Margaretka do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 12 października 2019 roku na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka. Więcej informacji na plakacie. Koszt wyjazdu 55 zł. W drodze powrotnej nawiedzimy Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie Mogile. Zapisy w kancelarii.
     
6.   Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza na rekolekcje dla wszystkich przeżywających trudności w małżeństwie. Rekolekcje odbędą się w dniach 27-29 września  w Kodniu w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia –Matki Jedności. Szczegóły na plakacie.
     
7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i słuchania oraz oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” - o tym, jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresją na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz za zbrodnię katyńską. W „Niedzieli” – Jak pachnie Bóg? Książka kard. Konrada Krajewskiego jest jak busola wskazująca, w którym kierunku iść. O polskiej polityce mówi prezydent Andrzej Duda.
     
8.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, na kwiaty do kościoła, na sprzątanie za miesiąc wrzesień składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
     
9.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marian Szymanczuk i Zdzisław Wiejak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy miłego
niedzielnego wypoczynku, a na nadchodzący tydzień obfitości łask Bożych.