Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 08 wrzesień 2019
1.   Dzisiaj na poszczególnych Mszach św. kolejny rok formacyjny rozpoczęły grupy i apostolaty działające przy naszej parafii. Wszystkich parafian, stosownie do wieku i zainteresowań, bardzo gorąco zachęcamy do pogłębiania życia religijnego w różnego rodzaju grupach apostolskich, działających w naszej parafii.
     
2.   Obchody liturgiczne w Kościele:
   
  • w czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • w piątek – wspomnienie, św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. To także 13 września, kolejne Czuwanie Fatimskie. O godz. 18.00 Msza św., po niej procesja różańcowa, serdeczne zapraszamy.
  • w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
     
3.   Są jeszcze wolne miejsca na spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” we Włocławku. Wyjazd w sobotę o godz. 4 rano, z ul. Paganiniego 10.
     
4.   Parafian, którzy nie wyjadą do Włocławka zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu w naszym kościele. Program :
17.30 - Różaniec Święty - tajemnice bolesne.
18.00 - Msza święta.
- Po mszy świętej Droga Krzyżowa połączona z procesją Eucharystyczną ze świecami pod nasz parafialny Krzyż Misyjny.
- Modlitwa pod Krzyżem.
- Powrót do kościoła i Apel Jasnogórski.
     
5.   Zapraszamy rodziców klas 3 szkoły podstawowej 22 września na Mszę Św. o godz. 11.00, po Mszy św. spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do Pierwszej Komunii św. w sali kolumnowej.
     
6.   Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się 23 września, w poniedziałek. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Radnych.
     
7.   Szukamy osoby, która gra na instrumencie i mogłaby raz w miesiącu pomóc przy scholce dziecięcej. Kontakt z ks. Adamem, s. Natalią lub s. Agnieszką. Jednocześnie zapraszamy dzieci na próbę scholki dziecięcej w każdy piątek o godz. 16.00.
     
8.   W księgarence do nabycia są podręczniki do religii i inne pozycje książkowe.
     
9.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy i literatury katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – Chrześcijanin a wojna – Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu? Dzieci pod kontrolą -  jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w Internecie. W „Niedzieli” – Religia w szkole – czy szkolna katecheza jest zagrożona? Odkryć Krzyż – 14 września, to dzień, kiedy Kościoły chrześcijańskie Wschodu i zachodu zgodnie obchodzą Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Cisza nad Auschwitz – dlaczego zapomina się, że w niemieckich obozach zagłady ginęli także Polacy?
     
10.   Za ofiary finansowe złożone dzisiaj na potrzeby parafii serdecznie dziękuję. Przyszła niedziela jest „Dniem Środków Społecznego Przekazu”. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
     
11.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marian Maj i Izabela Żyłowska. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Drogim Parafianom oraz Miłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego
i opieki Mary, Matki Najświętszej w dniu Jej narodzenia.
Szczęść Boże.