Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 01 wrzesień 2019
1.   We wtorek, 3 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta odbędzie się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020. Rozpocznie się ona Mszą św. w naszym kościele o godz. 9.00, której przewodniczył będzie ks. bp Józef Wróbel. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
     
2.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
  • we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera
     
3.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca września:
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka.
  • w I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 z udziałem dzieci i 18.00. Spowiedź święta pół godz. przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Bardzo prosimy rodziców, by przypominali dzieciom i młodzieży o udziale we Mszy św. i spowiedzi pierwszopiątkowej.
  • w I sobotę o godz. 9.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, po niej nabożeństwo I sobotnie wynagradzające.
     
4.   W przyszłą niedzielę, 8 września, na poszczególnych mszach św. będzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla poszczególnych grup i apostolatów naszej parafii:
   
  • 7.30 - Apostolat Margaretka, Arcybractwo Najświętszego Serca Pana Jezusa, Caritas Duszpasterstwo Anonimowych Alkoholików, Stowarzyszenie  Żywego Różańca, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Legion Maryi, Sercańska  Wspólnota Świeckich, Stowarzyszenie Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci.
  • 9.30 - Chór parafialny i Domowy Kościół.
  • 11.00 - Liturgiczna Służba Ołtarza, Schola Dziecięca i Mali Misjonarze
  • 19.00 - Młodzież szkolna i akademicka, Ruch Sercańskiej Młodzieży, Schola Młodzieżowa.
     
5.   W czasie roku szkolnego dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00. Prosimy aby dzieciom z klas O – III towarzyszyli rodzice. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry szkolne.
     
6.   Wszystkich ludzi młodych naszej parafii oraz przychodzących do naszego kościoła, zarówno młodzież licealną, studencką jak i pracującą, zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 19.00, a po niej na rekreacyjne i radosne spędzanie wieczoru w herbaciarni.
     
7.   Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 – 17.30.
     
8.   W księgarence do nabycia są podręczniki do religii i inne pozycje książkowe.
     
9.   Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie. Kościół w Polsce potrzebuje dziś wielkiej modlitwy!
Dlatego zapraszamy Was na kolejne wydarzenie „Polska pod Krzyżem”, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wielka akcja modlitewna odbędzie  się na lotnisku Włocławek-Kruszyn.
Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni - do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.
Zapisy na wyjazd do Włocławka w kancelarii parafialnej.
     
10.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” - Godzina warta życia – O Staży Honorowej NSPJ. Burza w górach okiem fizyka.  W „Niedzieli” - 80. rocznica wybuchu II wojny światowej  - wydanie specjalne. Dzieciom polecam „Małego Gościa” - rozpoczęcie szkoły - mierzę wysoko. Dołączona linijka.
     
11.   Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, ofiary na potrzeby naszej parafii.
     
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Kazimierz Wójcik i Zofia Mróz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i obfitego błogosławieństwa na nowy tydzień pracy i nauki szkolnej.
Opieki Matki Bożej Kębelskiej.