Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 03 sierpień 2019
1.   Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Wspólnotowe zakończenie adoracji o godz. 17.30. W tym czasie jest okazja do sakramentu spowiedzi św.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego;
  • w czwartek – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
  • w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy i doktora Kościoła;
  • w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
     
3.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów religijnych. W „Gościu Niedzielnym” – Małżeństwo szczęśliwe – O sensie życia, dzieciach i eksperymentowaniu mówi polskie małżeństwo, które zostało przyjęte w watykańskiej dykasterii. Przygoda zamiast smartfona -  Są rzeczy, które da się powiedzieć tylko twarzą w twarz. I przeżycia, których da się doświadczać tylko w realu. Dlatego większość uczestników obozu w Kostkowicach zostawiła swoje komórki w domach.  W „Niedzieli” – Polowanie na chrześcijan -  W chwili, gdy czytamy te słowa, za wiarę jest zabijana, torturowana, prześladowana, pozbawiana godności, pracy i szansy na normalne życie ok. 1/3 światowej populacji. Największą grupę stanowią chrześcijanie.
     
4.   Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie. Prosimy o złożenie  ofiar na sprzątanie kościoła i na kwiaty do naszej świątyni. Ofiara finansowa w przyszłą drugą niedzielę sierpnia przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
     
5.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Zbigniew Kaznowski. Prośmy dla niego o radość wieczną: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na nowy tydzień.