Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 21 lipiec 2019
1.   Dzisiaj w czasie Mszy św. modlimy się za pośrednictwem św. Krzysztofa w intencji kierowców i podróżnych. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek - święto św. Marii Magdaleny
  • we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • w środę - wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • w czwartek – święto św. Jakuba, apostoła
  • w piątek - wspomnienie – św. Rodziców NMP Joachima i Anny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich oraz Babć i Dziadków. Z tej okazji wszystkim Rodzicom, Babciom i Dziadkom życzymy opieki ich świętych patronów oraz życzliwości swoich dzieci i wnuków
     
3.   Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy katolickiej i oglądania i słuchania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym”–Modlitwa z przeszkodami - o tym czy należy walczyć z rozproszeniami w czasie modlitwy? W „Niedzieli” -  Kościół wobec wyzwań: Trzeba jasno powiedzieć DOŚĆ!-Rozmowa abpem Stanisławem Gądeckim przewodniczącym KEP oraz Święta Brygida i Tajemnica Szczęścia czyli o tym czy szczęście musi iść zawsze w parze z dobrobytem i dobrym zdrowiem?
     
4.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo proszę o ofiary na kwiaty i sprzątanie naszego kościoła.
     
5.    Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zbigniew Kuwałek i Wanda Wiśniewska. Prośmy dla nich o radość wieczną. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy  błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej.
Szczęść Boże!