Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 14 lipiec 2019
1.   Codziennie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Wspólnotowe zakończenie adoracji o godz. 17.30. W tym czasie jest okazja do sakramentu spowiedzi św.
     
2.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
     
3.   W przyszłą niedzielę  rozpocznie się XX Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem:  „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Modlić się będziemy w intencji kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar do puszek w ramach Akcji MIVA Polska - 1 grosz za kilometr szczęśliwej jazdy - na zakup środków lokomocji dla  polskich misjonarzy.
     
4.   Zapraszamy na 41. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem:
„W mocy Ducha Świętego”. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 28 lipca.  Osoby, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak również w tym roku mogą wesprzeć fundusz solidarnościowy Idę z Tobą.
     
5.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o tym, czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa. Rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce. W „Niedzieli” – nasze dziecko nie chce chodzić do kościoła. Wychowali swe latorośle jak umieli, przynieśli do chrztu, przygotowali do I Komunii św., do bierzmowania – oto nagle słyszą „jestem niewierzący”. Co zrobić w takiej sytuacji?
     
6.   Dziękuję za złożone dzisiaj na tacę ofiary finansowe na potrzeby naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła i kwiaty.
     
Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku.
Na dni pracy i urlopów  przyjmijmy Boże błogosławieństwo.  
Szczęść Boże!