Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 07 lipiec 2019
1.   Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Wspólnotowe zakończenie adoracji o godz. 17.30. W tym czasie jest okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi św., we wtorek nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w czwartek – święto św. Benedykta , opata, patrona Europy
  • w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników;
  • również w sobotę, 13 lipca, kolejne czuwanie fatimskie. O godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św., a po niej procesja różańcowa. Prośby do Matki Bożej można wpisać do specjalnej księgi próśb do MB Fatimskiej, wyłożonej na stoliku z tyłu kościoła.
     
3.   W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.30.
     
4.   Zapraszamy na 41. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 28 lipca.  Osoby, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak również w tym roku mogą wesprzeć fundusz solidarnościowy Idę z Tobą.
     
5.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – Szczęśliwa 7 – Duża rodzina, dużo szczęścia. W „Niedzieli” – Jezu, Ty się tym zajmij! Jak rozumieć popularną modlitwę ks. Dolindo? I jak się nią modlić?
     
6.   Dziękuję rodzinie  z ul. Kurantowa 8 za ofiarę 200 zł. Prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie naszego kościoła.
     
7.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Helena Rutkowska i Maria Monies. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku.
Na dni pracy i urlopów  przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 
Szczęść Boże!