Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 30 czerwiec 2019
1.   Dzisiaj kończą posługę w naszej parafii księża: ks. Zygmunt Zaczek SCJ, ks. Jerzy Nocuń SCJ i ks. Władysław Ostrowski SCJ. Dziękujemy za prace duszpasterską w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza w nowych zaangażowanych na rzecz Polskiej Prowincji Księży Sercanów. Od 1 lipca pracę duszpasterską rozpoczyna w naszej parafii ks. Bartłomiej Król SCJ – wikariusz.
     
2.   Codziennie zapraszamy na całodzienną adorację
     
3.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
  • w środę – święto św. Tomasza Apostoła
  • w środę, 3 lipca,  w archikatedrze święto NMP Płaczącej, o godz. 19.00 uroczysta Eucharystia na Placu Katedralnym w 70 r. ukazania się łez na obrazie Matki Bożej Częstochowskiej.
  • w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
     
4.   W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota lipca:
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich, członków Parafialnego Dzieła Modlitw w intencji Powołań i Apostolat Margaretka.
  • w I piątek  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Ze względu na czas wakacyjny nie będzie odwiedzin chorych. Ze spowiedzi św. korzystajmy w ciągu tygodnia podczas nabożeństw i Mszy św., a także w piątek pół godziny przed każdą Mszą św.
  • w I sobotę o godz. 9.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, po niej nabożeństwo I sobotnie wynagradzające.
     
5.   W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.30.
     
6.   Wczoraj zakończyły się XXVI Serańskie Dni Młodych w Pliszczynie. Tegoroczny SDM zgromadził oko 400 młodych ludzi, wśród nich 40 młodych z naszej parafii.
     
7.   Zapraszamy na 41. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 28 lipca.  Osoby, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak również w tym roku mogą wesprzeć fundusz solidarnościowy Idę z Tobą.
     
8.   Zachęcam także do pielgrzymowania z sercanami w Pieszej Pielgrzymce Radomskiej w dniach od 6 – 13 sierpnia. Sercańska grupa  nr 6.
     
9.   Koło Przyjaciół Radia Maryja, serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryi do Częstochowy w dniach 13-14 lipca br. (sobota –niedziela). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
     
10.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” – Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Cuda za miedzą” – dziennikarze „Gościa” odwiedzają i opisują słynące łaskami miejsca, do których pielgrzymują nasi najbliżsi sąsiedzi. W tym numerze Szydłowo – miejsce objawień maryjnych i jedno z najważniejszych sanktuariów na Litwie.  W „Niedzieli” – Łzy Matki – pamięć o łazach Matki płaczącej w Lublinie jest wciąż żywa.
     
11.   Dziękuję rodzinie z ul. Lipińskiego 8a – 50 zł. Prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.
     
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Tadeusz Ilewski, Danuta Filipek i Andrzej Komza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku.
Na dni pracy czy wakacyjnego odpoczynku niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.