Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 23 czerwiec 2019
1.   Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. Nabożeństwo czerwcowe w Oktawie Bożego Ciała połączone z procesją eucharystyczną o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcimy wianki z ziół i kwiatów.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela
  • w czwartek  - wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Odpust Parafialny u naszych sąsiadów, w kościele przy ul. Milenijnej – suma o godz. 10.00.
    W tym dniu imieniny obchodzi  ks. Władysław Ostrowski. Msze św. imieninową Solenizant odprawi w czwartek o godz. 18.00. Polecamy pamięci modlitewnej ks. Władysława i zapraszamy na Eucharystię.
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kazania wygłosi ks. Józef Gaweł SCJ, dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w Polsce. O godz. 18.00 Mszę Prymicyjną odprawią księża sercanie: ks. Wojciech Bochenek SCJ i ks. Dariusz Motyka SCJ. Obaj księża odbywali w naszej parafii praktykę diakońską. Serdecznie zapraszamy.
    W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
     
3.   W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00-17.30. 
     
4.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza informuje, że najbliższy dyżur prawnika odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca 2019 roku w godzinach 17:15 – 18:15. Będzie to ostatni dyżur przed wakacjami. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy – informacje na plakacie.
     
5.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana: o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”. W „Niedzieli” – Będziemy mieć takich kapłanów, jakich sobie wymodlimy – 28 czerwiec Dzień Modlitw o Uświęceni Kapłanów. Strażnicy Serca Jezusa - Czym jest Straż Honorowa NSPJ – pisze ks. Józef Gaweł, sercanim dyrektor Arcybractwa w Polsce.
     
6.   Rozpoczął się czas wakacji: odpoczynku, wspólnych wyjazdów. Zachęcamy by wszędzie, gdzie będziecie przebywać, pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św.
     
7.   Z dniem 30 czerwca kończą posługę w naszej parafii księża: ks. Zygmunt Żaczek SCJ, ks. Jerzy Nocuń SCJ i ks. Władysław Ostrowski SCJ.  
Podziękujemy księżom w czasie Mszy św. o godz. 12.30 w niedzielę 30 czerwca.
Od 1 lipca  pracę duszpasterską rozpocznie w naszej parafii ks. Bartłomiej Król SCJ.
     
8.   Bardzo serdecznie proszę o ofiary na kwiaty i sprzątanie naszego kościoła.
     
9.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zbigniew Kasperek, Maria Kowalska i Wiesława Podniesińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego.
Udającym się na urlopy, a dzieciom i młodzieży na wakacje dobrej pogody,
błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Aniołów Stróżów.
SZCZĘŚĆ BOŻE!