Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Najświętszej

Opublikowano: niedziela, 16 czerwiec 2019
1.   Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00. 
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
 • w poniedziałek – wspomnienie w. Brata Alberta, zakonnika, w naszej parafii uroczystość, Rocznicy Poświecenia Własnego Kościoła.
 • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Wyjdziemy na ulice naszych osiedli w uroczystej procesji eucharystycznej. Niech Chrystus Pan ukryty w Eucharystii błogosławi naszej Ojczyźnie, miastu, osiedlom  i darzy nas pokojem. Nasz udział w procesji niech będzie publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, obecny na zawsze w naszym życiu. Bardzo prosimy, by przystroić okna mieszkań symbolami eucharystycznymi.
  Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w strojach komunijnych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, po niej procesja do czterech ołtarzy oraz o 17.00 i 19.00.
  Ołtarze na Boże Ciało przygotowują:
  I. Legion Maryi, Caritas, Sercańska Wspólnota Świeckich – przy ul. Paganiniego 12. Pomagają mieszkańcy ul. Paganiniego 12, Lipińskiego i Radzyńskiej.
  II. Apostolstwo Dobrej Śmierci, Rodzina Radia Maryja – przy ul. Chęcińskiego 2. Pomagają mieszkańcy ul. Chęcińskiego, Skołuby,  Kiepury, Prząśniczki i Rogowskiego.
  III. Koła Różańcowe, Arcybractwo NSPJ – przy ul. Paganiniego 3. Pomagają mieszkańcy ul. Paganiniego 2, 3, 4, 5, 7.
  IV. Młodzież z grup parafialnych, Oaza rodzin – na placu kościelnym.
  Procesja przejdzie następującą trasą: ul. Paganiniego 12, pod wiadukt, ul. Skołuby, Chęcińskiego, Lipińskiego i Paganiniego do kościoła. Osoby, które parkują samochody na trasie procesji prosimy, by ustawiły je tak, aby nie przeszkadzały w procesji. Prosimy o przygotowanie feretronów, poduszek, baldachimu. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków.
  Odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. W każdy dzień oktawy Bożego Ciała o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo połączone z procesją eucharystyczną, po której będzie odprawiona Msza św. Ofiary złożone na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na budowę Centrum Jana Pawła II.
 • w piątek  – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
     
3.   „W mocy Ducha Świętego” – pod takim hasłem 20 czerwca odbędzie się Koncert Chwały. To już 17. edycja spotkania w centrum miasta, które staje się wielką manifestacją wiary i radości. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz na scenie oprócz Gospel Rain i Chóru dla Jezusa wystąpią artyści znani z polskiej sceny muzycznej. Rozpoczęcie o 19:30 na placu Zamkowym.
     
4.   Zapraszamy młodzież na XXVI Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie. W dniach 24 – 29 czerwca 2019, pod hasłem „Uratowani jesteśmy”. Koszt: 160 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy 19 czerwca. Szczegółowe informacje u ks. Adama. Spotkanie organizacyjne w piątek, 21 czerwca, o godz. 19.00 w salce młodzieżowej.
     
5.   Koło Przyjaciół Radia Maryja, serdecznie zaprasza na XXVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzina Radia Maryja do Częstochowy w dniach 13-14 lipca 2019 r.  W drodze na Jasna Górę nawiedziemy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wielgomłynach. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
     
6.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej w naszych rodzinach. W „Gościu Niedzielnym” – Polecamy tekst o ciemnej stronie internatu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie. Bóg nie jest księgowym – co zrobić gdy człowiek się łapie na tym, że modlitwa staje się uciążliwym obowiązkiem? W „Niedzieli” W drodze z Jezusem – publiczne wyznanie wiary w procesji Bożego Ciała. W „Małym Gościu” – Historia Kazika Nowaka, który ponad 80 lat temu rowerem przejechał Afrykę. Dołączona silikonowa opaska na rękę z napisem NIEBO TAK.
     
7.   Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Proszę o ofiary na kwiaty i sprzątnie kościoła.
     
8.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Regina Podolak, Genowefa Gieraś, Dariusz Nowak i Tomasz Marcinkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego
i błogosławieństwa  Trójcy Przenajświętszej.