Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Opublikowano: niedziela, 02 czerwiec 2019
1.   Rozpoczął się czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Pragnąc wynagrodzić Bogu za nasze grzechy i nieprawości uczęszczajmy na nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.00. Dzisiaj wyjątkowo odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 19.00.
     
2.   Jak co roku z okazji Dnia Dziecka, dzisiaj o godz. 14.00 rozpocznie się XVI już „Dziecięcy Dzień Radości”. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 14.00. W programie wspólne zabawy i tańce  z wodzirejem. Mecz piłki nożnej: drużyna proboszcza - ojcowie. Loteria fantowa, konkurs z niespodzianką, rodzinne gry, dmuchany zamek, zjeżdżalnia, bufet z napojami, ciastem, lodami oraz grill, kiełbaski i bigos. Zakończenie o godz. 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie dzieci z całymi rodzinami. Prosimy o usunięcie wszystkich samochodów z parkingu i drogi dojazdowej.
     
3.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy
  • w środę -  wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
     
4.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca czerwca.
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka.
  • Na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na I czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu.
  • w I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.  Spowiedź św. pół godz. przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli dzieciom i młodzieży o udziale we Mszy św. i spowiedzi pierwszopiątkowej.
     
5.   Zapraszamy dzieci na spotkanie grupy „Małych Misjonarzy” w najbliższą środę 5 czerwca, o godz. 16:30, do salki pod kościołem.
     
6.   W sobotę, 8 czerwca, o godz. 18.00 Ks. Bp Artur Miziński Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Próba liturgiczna odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.
     
7.   Trwają zapisy na półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej, które będą odbywać się w parafii w dniach 30 lipca - 10 sierpnia. W kancelarii lub świetlicy parafialnej należy wpłacić zaliczkę i pobrać kartę kolonijną. Szczegółowe informacje u ks. Adama Pawlaka
     
8.   Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie. W dniach 24 – 29 czerwca 2019, pod hasłem „Uratowani jesteśmy”. Koszt: 160 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy 19 czerwca. Szczegółowe informacje u ks. Adama. Spotkanie organizacyjne w piątek, 21 czerwca, o godz. 19.00 w salce młodzieżowej.
     
9.   Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów Maryjnych w Skarżysku Kamiennej i Kałkowie Godowie dnia 22 czerwca br.(sobota). Koszt 70 zł. Zapisy do 9 czerwca br. Szczegółowe informacje w gablocie.
     
10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania programów religijnych. W „Gościu Niedzielnym” – specjalny dodatek poświęcony historycznej pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny, a w nim kulisy organizacji przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów oraz uczestników. W „Niedzieli” – wiele ciekawych artykułów poświęconych 40. rocznicy I Pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny.
     
11.   Proszę o ofiary na sprzątanie kościoła i na  kwiaty. Dzisiaj po Mszach św. ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. W przyszłą niedzielę ofiary finansowe na tace na potrzeby naszej parafii.
     
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Zofia Głąb i Katarzyna Pałka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, dzisiaj zwłaszcza  dzieciom życzymy radosnego świętowania
Dnia Pańskiego, błogosławieństwa Bożego Serca i opieki Niepokalanego Serca Maryi.