Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano: niedziela, 26 maj 2019
1.   Dzisiaj przypada Dzień Matki. Naszym ziemskim matkom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Pamiętajmy, że zawsze pozostajemy dłużnikami naszych rodzicielek. Dlatego módlmy się za wszystkie nasze Mamy: aby żyjącym Bóg błogosławił, a Maryja otaczała swoją macierzyńską opieką. Zmarłe nasze Mamy niech Bóg obdarzy szczęściem wiecznym. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 18.00 będziemy szczególnie modlić się za nasze Mamy. W dni powszednie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
     
2.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
  • w środę  – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w piątek – święto Nawiedzenia NMP
     
3.   W I sobotę o godz. 9.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, po niej nabożeństwo wynagradzające. Zapraszam Członków Żywego Różańca, duchowo będziemy łączyć się z Członkami Żywego Różańca na VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca w Częstochowie.
     
4.   W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, Parafia, Stowarzyszenie Dobrego Pasterza, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie filia nr 4 w Lublinie zapraszają na XVI Dziecięcy Dzień Radości. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 14.00 na parkingu i terenie obok kościoła. W programie wspólne zabawy i tańce  z wodzirejem, loteria fantowa, konkurs z niespodzianką, rodzinne gry, dmuchany zamek, zjeżdżalnia, bufet z napojami, ciastem, lodami oraz grill, kiełbaski i bigos. Zakończenie o godz. 17.30 dlatego w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie dzieci z całymi rodzinami. Prosimy o usunięcie wszystkich samochodów z parkingu i drogi dojazdowej.
     
5.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza informuje, że najbliższy dyżur prawnika odbędzie się w poniedziałek, 27 maja 2019 roku w godzinach 17:15 – 18:15.
     
6.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej w naszych rodzinach. W „Gościu Niedzielnym” – W Jaki sposób matki świętych przyczyniły się do świętości swych dzieci. W „Niedzieli” – Sutanna utkana przez mamę – Matki odgrywają ogromną rolę w formacji kapłanów.
     
7.   Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII odbędzie się 30 maja w czwartek  o godz. 19.00
     
8.   Decyzją Metropolity Lubelskiego Ks. Abp Stanisława Budzika, w niedzielę 26 maja, Caritas Archidiecezji Lubelskiej  przeprowadza zbiórkę do puszek we wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów. Proszę o ofiary na kwiaty i sprzątnie naszego kościoła. W przyszłą niedzielę po Mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
     
9.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Janina Frączek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego
i obfitego Bożego błogosławieństwa.