Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano: niedziela, 19 maj 2019
1.   W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Dziękuję Rodzicom dzieci klas IV za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.  Dziękuję ks. Adamowi i ks. Mateuszowi oraz siostrze  Agnieszce za liturgiczne przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Dziękuję Rodzicom dzieci rocznicowych za nowe ampułki jako dar ołtarza.
     
2.   Dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za dar ołtarza 600 zł i ofiarę 1800 zł na misje prowadzone przez Księży Sercanów.
     
3.   Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne, na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.00.
     
4.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
     
5.   Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Wakacje z Bogiem organizowane dla dzieci przez naszą parafię. Wyjazd pod Częstochowę odbędzie się w dniach 14-23 lipca. Poszukujemy osoby z wykształceniem medycznym, która chciałaby pojechać na „Wakacje z Bogiem” jako wolontariusz. Bliższe informacje u ks. Adama lub w świetlicy parafialnej.
Od jutra można zapisywać dzieci na półkolonie organizowane w naszej parafii od 29 lipca do 9 sierpnia. Zapisy w kancelarii i świetlicy parafialnej.
     
6.   W tym tygodniu o godz. 19.00 będą obywały się spotkania dla kandydatów do bierzmowania w grupach: w poniedziałek Gr 1 i 4;  we wtorek Gr 2; w środę Gr 3.
     
7.   Zapraszamy dzieci na pierwsze spotkanie grupy „Małych Misjonarzy” w najbliższą środę 22 maja, o godz. 16:00, w salce pod kościołem.
     
8.   Organizujemy wyjazd na XXIII spotkanie młodych na Polach Lednickich w dniu 1 czerwca. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Wiesz,  że cię kocham”.  Koszt 70 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Mateusza.
     
9.   W niedzielę, 2 czerwca, zostanie zorganizowany „Dziecięcy Dzień Radości”. W związku z tym zwracam się do wspólnoty parafialnej z gorącą prośbą o ofiarowanie nowych zabawek, książek i przyborów szkolnych, maskotek, słodyczy oraz innych fantów. Za ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Fanty można składać do kancelarii parafialnej do 26 maja.
     
10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” – znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”. Czym się kierować w wyborach do europarlamentu? W „Małym Gościu” –  Dlaczego w pierwszy piątek mamy czcić Serce Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej? W „Niedzieli” – Chrystus w UE – jakby Boga nie było. Na ile wybory polityczne mają wpływ na obecność chrześcijaństwa w Unii Europejskiej?
     
11.   Przez miesiąc maj do skarbony zbierane są ofiary na Wakacyjne Dzieło Pomocy „Nadzieja Radości”. Proszę o ofiary na kwiaty i sprzątnie naszego kościoła.
     
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Gabriela Gawrońska, Anna Gajewska, Tomasz Ondra i Jerzy Papiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej.