Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano: niedziela, 12 maj 2019
1.   Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza. Sumie odpustowej o godz. 12.30 przewodniczył i kazania dzisiaj głosi ks. Sławomir Knopik SCJ,  wikariusz prowincjalny Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Sercanów. Z racji dzisiejszego święta  można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczyści odpustowej.
     
2.   Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw o nowe  powołania kapłańskie i zakonne. Dziękujmy Bogu za wszystkich biskupów, kapłanów i jednocześnie prośmy, by naszym wspólnotom nigdy ich nie zabrakło. Przez cały tydzień w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy św. modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie.
     
3.   Dzisiaj o godz. 11.00 odbyła się Uroczystość I Komunii Świętej, do której przystąpiło 36 dzieci.
     
4.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszechne o 17.30, w niedzielę o 18.00.
     
5.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie NMP Fatimskiej. O godz. 18.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św., po niej zostanie odmówiony różaniec fatimski połączony z procesją. Prosimy przynieść ze sobą świece, a intencje wpisywać do wystawionej na stoliku księgi prób i podziękowań do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
  • we wtorek – św. Macieja, Apostoła. W tym dniu Srebrny Jubileusz kapłaństwa obchodzi ks. Jerzy Nocuń SCJ. Msze jubileuszową odprawi ks. Jubilat o godz. 18.00. Polecamy pamięci modlitewnej ks. Jerzego i zapraszamy na Msze świętą.
  • w czwartek - święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
     
6.   W piątek, 17 maja, o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie przedstawicieli wszystkich grup parafialnych oraz osób zainteresowanych  przygotowaniem Dziecięcego Dnia Radości.
     
7.   Najbliższy Krąg biblijny odbędzie się 23 maja o godz. 18.45.
     
8.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza informuje, że najbliższy dyżur prawnika odbędzie się w poniedziałek, 13 maja 2019 roku w godzinach 17:15 – 18:15.
     
9.   Posiadamy kilka wolnych miejsc na wyjazd turystyczno – pielgrzymkowy śladami św. Pawła do Grecji w dniach: 16-26 sierpnia br. Szczegółowe informacje u ks. Zygmunta i w gablocie.
     
10.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, prasy katolickiej, słuchania i oglądania programów religijnych. W „Gościu Niedzielnym” – o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? W „Niedzieli” – W Tygodniu Modlitw o Powołania – sylwetki niezwykłych ludzi Kościoła. Na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są folderki o KRUCJACIE JEDNEJ INTENCJI - dotyczące przesłania fatimskiego.
     
11.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Waldemar Szczutkowski, Tomasz Prościński i Andrzej Opolski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     

Wszystkim Parafianom i  Gościom życzymy radosnego świętowania
Odpustu Parafialnego – obfitych łask Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.

Szczęść Boże!