Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano: wtorek, 30 kwiecień 2019
1.   Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
     
2.   Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Powszechnym 75. Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji, a także nasze charytatywne dzieła parafialne. Wszystkim Członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas za wielkie serca wyrażamy swoje podziękowanie „Bóg zapłać". Ofiary składane po Mszy św. do puszek przeznaczone są na Fundusz Caritas.
     
3.   W środę, 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
     
4.   W czwartek, 2 maja, przypada dzień flagi. Wyrazem patriotyzmu niech będzie wywieszenie polskiej flagi także z racji święta 3 Maja.
     
5.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w środę - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  • w czwartek - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  • w czwartek również czczony jest św. Zygmunt, król i męczennik. Jest on patronem ks. Zygmunta Żaczka SCJ. Mszę św. imieninową odprawi Ksiądz Zygmunt w czwartek o godz. 18.00. Polecamy pamięci modlitewnej Drogiego Solenizanta i zapraszamy na imieninową Eucharystię.
  • w piątek - uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. To także 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prośmy Matkę Bożą Królową Polski, aby wszyscy Polacy byli wierni Bogu i Ojczyźnie, religia nieustannie cieszyła się wolnością, a ojczyzna rozwijała się w pokoju. Niech Maryja będzie Królową nie tylko na Jasnej Górze, ale przede wszystkim w polskich sercach. Msze św. odprawione będą jak w niedzielę: o godz. 9.30 w intencji Ojczyzny.
  • w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 będziemy się modlić w intencji tegorocznych maturzystów o światło Ducha Świętego i opiekę MB Stolicy Mądrości.
     
6.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek - Uroczystość 3 Maja i I sobota miesiąca maja.
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka.
  • w I sobotę o godz. 9.00 Msza św., a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
     
7.   1 i 3 maja kancelaria nieczynna.
     
8.   Posiadamy jeszcze wolne miejsca na wyjazd turystyczno - pielgrzymkowy śladami św. Pawła do Grecji w dniach: 16-26 sierpnia br. Szczegółowe informacje u ks. Zygmunta i w gablocie. Zapisy do 30 kwietnia br.
     
9.   Trwają zapisy na „Wakacje z Bogiem” dla dzieci z naszej parafii. Wyjazd odbędzie się w dniach 14-23 lipca do Masłońskiego pod Częstochową. Zapisów po wpłacie zaliczki 300 zl można dokonywać w kancelarii lub świetlicy parafialnej. Poszukujemy także osoby, która ma wykształcenie medyczne i chciałaby pojechać na „Wakacje z Bogiem” jako wolontariusz. Bliższe informacje na ten temat u ks. Adama i w świetlicy parafialnej.
     
10.   Spotkanie dla rodziców, których dzieci będą w tym roku przeżywać Rocznicę Komunii św. będzie 7 maja o godz. 19.00 w sali kolumnowej pod kościołem.
     
11.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym" reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku, w „Niedzieli" - On jest Miłosierdziem.
     
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Maria Ciećko i Teresa Kowalczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
     

O niepojęte i niezgłębione Miłosierdzie Boże,
Kto Cię godnie uwielbić i wysławić może,
Największy przymiocie Boga Wszechmocnego,
Tyś słodka nadzieja dla człowieka grzesznego.


Życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście Błogosławieństwa Jezusa Miłosiernego.