Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Opublikowano: niedziela, 21 kwiecień 2019
1.   RADOSNE „ALLELUJA” rozbrzmiewa na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość WIELKIEJ NOCY dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
     
2.   Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Tego dnia tradycyjnie składamy ofiarę na KUL. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.  Intencja mszalna  za śp. Marię w 2 rocznicę śmierci zostanie odprawiona o godz. 12.30, a za śp. Mariana Cich od uczestników pogrzebu o godz. 17.30.  Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
     
3.   Tydzień po Wielkanocy to okres oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Przez cały tydzień zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
     
4.   Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. do puszek będą zbierane ofiary na „Fundusz Caritas”.
     
5.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” – o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu. Najważniejsze miejsce -  o kaplicy adoracji w naszym kościele i  nie tylko.  W Niedzieli” Zmartwychwstanie Jezusa – podstawa wiary.
     
6.   Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się do przygotowania pięknej oprawy liturgicznej Triduum Paschalnego i dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję Księżom wikariuszom: Zygmuntowi, Tomaszowi, Adamowi i Mateuszowi oraz dk. Dariuszowi; panom z Domowego Kościoła, Młodzieży i panom Stanisławowi i Rafałowi za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom, ministrantom, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej. Panu organiście Grzegorzowi Pazikowi, Chórowi Parafialnemu i Scholi Młodzieżowej za ubogacenie śpiewem liturgii Triduum Paschalnego. Chórowi szczególnie za piękny śpiew Męki Pańskiej, Scholi Dobry Pasterz  za  śpiew  Ciemnej Jutrzni. Panu kościelnemu Andrzejowi, pani Agnieszce za przystrojenie kwiatami ołtarzy i Grobu Pańskiego. Dziękuję paniom: Katarzynie i Monice, które zadbały o czystość naszego kościoła, Dziękuję niosącym baldachim, chorągwie i figurki. Dziękuję panu Jarosławowi za foto kronikę z celebracji Triduum. Serdeczne podziękowanie w imieniu własnym i wszystkich parafian składam moim Księżom Współpracownikom oraz Księżom Sercanom z naszego domu zakonnego za trud duchowego przygotowania naszej Rodziny Parafialnej do świąt Zmartwychwstania Pańskiego w posłudze w konfesjonale oraz zaangażowanie w Liturgię Triduum Paschalnego. Siostrom Zakonnym i Wszystkim za wspólną modlitwę – BÓG ZAPŁAĆ.
     
7.   We wtorek, imieniny obchodzi ks. Jerzy Nocuń. Polecając Czcigodnego Solenizanta pamięci  modlitewnej zapraszam na Msze św. imieninową we wtorek o godz. 18.00.
     
8.   Dk. Dariusz kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy Mu za zaangażowanie w posługę duszpasterską: głoszone słowo Boże, katechezę dzieci szkolnych. Życzymy obfitości łask od Dobrego Pasterza już niedługo w życiu kapłańskim.
     
9.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary: na kwiaty do Bożego Grobu, na sprzątanie kościoła, „Dar nadziei„ i jałmużnę wielkopostną.
     
10.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Rafał Okulicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!
ALLELUJA, ALLELUJA!