Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej

Opublikowano: niedziela, 14 kwiecień 2019
1.   W liturgii Kościoła wspominamy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. święcimy palmy i wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm z procesją na Mszy św. o godz. 11.00. Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy, zostaną odprawione  dzisiaj o  godz. 18.00.
     
2.   Kancelaria parafialna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Wtorku Wielkanocnego włącznie.
     
3.   Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godz. 6.30 zapraszamy na Godzinki do Męki Pańskiej.
     
4.   Zapraszamy młodzież na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, który odbędzie się 27 kwietnia br. w par. św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim – Denkowie. Zapisy u ks. Adama i w kancelarii parafialnej.
     
5.   Stowarzyszenie „Źródło" Osób Niepełnosprawnych Umysłowo i ich Rodzin zaprasza na przedświąteczny kiermasz prac rękodzielniczych i plastycznych, dnia 14 kwietnia 2019 r (niedziela) w godz. 8.00-14.00 w pomieszczeniach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na cele związane z prowadzoną rehabilitacją osób niepełnosprawnych umysłowo.
     
6.   Tegoroczne „Wakacje z Bogiem” dla dzieci z naszej parafii odbędą się w Masłońskim pod Częstochową od 14 do 23 lipca. Teraz trwają zapisy dla dzieci z grup parafialnych. Dla pozostałych zapisy rozpoczniemy od 24 kwietnia. Bliższe informacje na ten temat u ks. Adama i w świetlicy parafialnej.
     
7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” – Trzy dni jedno święto – historia Triduum Paschalnego. List od przyjaciela – papieska adhortacja dla młodych pokazuje, jak ważne jest dla młodego człowieka spotkanie ze Zbawicielem. W „Małym Gościu” – płyta Arka Noego – specjalnie na Paschę, czyli historia, która przygotowuje do Wielkiej Nocy. W „Niedzieli” – Matka Zwycięscy – Gdzie była Maryja w czasie  męki Jezusa?
     
8.   Dziękuję dzisiaj za złożone ofiary finansowe na tacę na potrzeby naszej parafii. Bardzo proszę o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i sprzątanie świąteczne kościoła. Po Mszy św. w kruchcie kościoła można nabyć „chleb dobroci”, dochody na Caritas Diecezjalną.  
     
9.   W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
     
    WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
O godz. 7.00 zapraszamy na „Ciemną Jutrznię”. O godz. 18.00 Msza św., po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy adoracji. Czuwanie do godz. 24.00. Godzina Święta dla wszystkich o godz. 21.00, dla Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ o godz. 23.00. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
     
    WIELKI PIĄTEK – pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa.
Liturgia zaprasza do rozważania Męki Pana Jezusa i adoracji Krzyża. Adorację Pana Jezusa w kaplicy adoracji rozpoczniemy od godz. 7.00 „Ciemną Jutrznią”. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do jakości (od potraw mięsnych) i co do ilości (jeden posiłek do syta i dwa lekkie).
   
 • o godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci.
 • o godz. 15.00 zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 • o godz. 17.30. Droga Krzyżowa.
 • o godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i śpiew Gorzkich Żali. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Ofiary składane przy Krzyżu są przeznaczone na utrzymanie świętych miejsc w Ziemi Świętej.
    Zachęcamy i zapraszamy do adoracji Pana Jezusa:
   
 • 08.00 – 09.00 mieszkańcy ul. Paganiniego
 • 09.00 – 10.00 mieszkańcy ul. Radzyńskiej
 • 10.00 – 11.00 mieszkańcy ul. Lipińskiego
 • 11.00 – 12.00 mieszkańcy ul. Chęcińskiego
 • 12.00 – 13.00 mieszkańcy ul. Prząśniczki
 • 13.00 – 14.00 mieszkańcy ul. Rogowskiego
 • 14.00 – 15.00 mieszkańcy ul. Kosmowskiej, Północnej
 • 15.00 – 16.00 mieszkańcy ul. Kiepury Arnsztajnowej, Iglatowskiego, Partyzantów, Dudzińskiego, Solarza, Leśmiana i Czaplińskiego
 • 16.00 – 17.00 mieszkańcy ul. Skołuby
 • 17.00 – 18.00 mieszkańcy ul. Kurantowej
     
    WIELKA SOBOTA
Ciemna Jutrznia i adoracja od godz. 7.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 – 15.00, co pół godziny. O godz. 15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy i zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w grobie.
     
    LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ W WIELKĄ NOC
Ceremonie Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 20.00. Prosimy przynieść ze sobą świece z zabezpieczeniem na kapiący wosk i naczynia na wodę święconą. Procesja rezurekcyjna po Wigilii Paschalnej. Osoby, które są odpowiedzialne za niesienie baldachimu i chorągwi prosimy o wcześniejsze ich przygotowanie. Prosimy nie parkować samochodów na alejce wokół kościoła. Zgodnie z tradycją w tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
     
    NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. O godz. 15.00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
     
    PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. O godz. 15.00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
     
10.    Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:  Teresa Zyn, Jan Słowikowski, Józef Rodak i Wanda Iracka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...
     
Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam dobrze przeżyć
bogaty w liturgię Wielki Tydzień i Triduum Paschalne.