Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019
1.   Dzisiaj rozpoczynamy parafialne i szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy rekolekcjonistów: ks. Włodzimierza  Patka SCJ i ks. Damiana Płatka SCJ. Módlmy się dla Nich i dla nas o Światło Ducha Świętego. Prosimy, by dobrze zaplanować swój czas i skorzystać z szansy, jaką daje nam Pan Bóg w tych dniach łaski, zwłaszcza ze spowiedzi wielkanocnej – we wtorek i środę od godz. 6.30 – 10.00 i 16.00 – 20.00. Kandydaci do bierzmowania klas gimnazjalnych uczestniczą w rekolekcjach o godz. 19.30. Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii. O godz. 18.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
     
2.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza informuje, że najbliższy dyżur prawnika i pomoc wypełnianiu formularzy PIT odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia 2019 roku w godzinach 17:15 – 18:15.
     
3.   We wtorek i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna ze względu na spowiedź rekolekcyjną.
     
4.   We wtorek o 17.30  nabożeństwo do  św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
     
5.   Zapraszamy młodzież na spotkanie Ruchu Sercańskiej  Młodzieży w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w salce pod kościołem.
     
6.   W sobotę 13 kwietnia, na parkingu przy kościele w godz. 8:00-12:00 odbędzie się kolejna zbiórka surowców wtórnych na rzecz budowy studni w Czadzie. Będą zbierane: makulatura, elektrośmieci, złom, odzież używana. Poprzednim razem zebrano prawie 8 ton surowców na kwotę 2953 zł. Dzięki zeszłorocznym zbiórkom surowców i starej biżuterii w Czadzie powstała już jedna studnia z fundacji naszej parafii. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
     
7.   Zapraszamy młodzież na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, który odbędzie się 27 kwietnia br. w par. św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim – Denkowie. Zapisy u ks. Adama i w kancelarii parafialnej.
     
8.   Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy św. o godz. 11.00.
     
9.   Niedziela palmowa przeżywana jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodych do uczestniczenia w tegorocznym spotkaniu diecezjalnym. Rozpoczyna się już w piątek  12 kwietnia o godz. 18.00 drogą krzyżową na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Wybiera się ks. Adam i dk. Dariusz. A do katedry w Niedzielę Palmową ks. Mateusz z młodzieżą. Szczegółowy program zamieszczony w gablocie.
     
10.    Zapraszamy do parafialnej księgarenki, w której można nabyć kartki świąteczne i palmy.
     
11.   Składamy serdeczne podziękowania Prezesom i Kierownikom sklepów, w których odbyła się zbiórka żywności. Dziękujemy członkom grup duszpasterskich zbierającym dary i wszystkim, którzy dzielili się z najbardziej potrzebującymi. Z zebranych darów żywnościowych pomoc świąteczną otrzyma 50 rodzin. Dziękujemy Zespołowi Caritas za pomoc w przygotowaniu paczek. Bóg zapłać!
     
12.   Stowarzyszenie „Źródło" Osób Niepełnosprawnych Umysłowo i ich Rodzin zaprasza na przedświąteczny kiermasz prac rękodzielniczych i plastycznych, dnia 14 kwietnia 2019 r (niedziela) w godz. 8.00-14.00 w pomieszczeniach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na cele związane z prowadzoną rehabilitacją osób niepełnosprawnych umysłowo.
     
13.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” płyta z filmem „Ignacy Loyola”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego jezuity. Młodość i starość – osoby starsze czerpią z wiedzy i doświadczeń młodszych. Co w zamian mogą przekazać następnym pokoleniem? W „Niedzieli” - Dom dla relikwii katyńskich – W Muzeum Katyńskim w Warszawie zgromadzono 40 tys. Pamiątek po polskich oficerach zamordowanych prze NKWD. Na stolikach przy wyjściach z kościoła wyłożone są broszurki opisujące Historię objawień i kult miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę o zabranie ze sobą po jednej broszurce.
     
14.   W przyszłą druga niedzielę miesiąca ofiary na tacę na potrzeby naszej parafii. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i sprzątanie kościoła. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć „Chleb dobroci”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Diecezjalną Caritas.
     
15.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:  Henryk Skoczylas, Cezaryna Niemierska i Olga Niewęgłowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy Ducha Świętego
o dobre przeżycie i błogosławione owoce
rekolekcji wielkopostnych.