Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 31 marzec 2019
1.   Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest „Laetare” – niedzielą radości. Już coraz bliżej jest Niedziela Zmartwychwstania.  O godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. 
     
2.   V PIELGRZYMKA WIELKOPOSTNA do kościołów stacyjnych Lublina zawita do naszego kościoła 4 kwietnia, w czwartek, na Mszę św. o godz. 7.00.
     
3.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia:
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka. 19.00  spotkanie modlitewne młodzieży.
  • w I piątek Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 16.30 z udziałem dzieci i 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Droga krzyżowa po Mszach św. o godz. 9.00 i 16.30 dla dzieci.
    O godz. 18.00 Msza św. i droga krzyżowa ulicami parafii. Prosimy zabrać ze sobą lampiony. Krzyż będą nieśli przedstawiciele wszystkich grup duszpasterskich. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17.30 i 20.00.
  • w I sobotę o godz. 9.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo I-sobotnie.
     
4.   Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności trwałej w sobotę, 6 kwietnia, w godz. 8.00 – 15.00 w następujących sklepach: MERKURIUSZ, HERMES, STOKROTKA, SAWANA, AVEXIM, MAŁGOŚKA. Zgromadzone dary zostaną rozdane najbardziej potrzebującym parafianom. Bardzo prosimy o pomoc, by każda rodzina mogła godnie przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Grupy parafialne odbierają plakaty w zakrystii.
     
5.   W przyszłą niedzielę rozpoczynają się parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będą: ks. Damian Płatek SCJ i ks. Włodzimierz Płatek SCJ. Już dziś prosimy, by dobrze zaplanować swój czas i skorzystać z szansy, jaką daje nam Pan Bóg, zwłaszcza ze spowiedzi wielkanocnej – we wtorek i środę.
     
6.   W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się uroczyste przyjęcie krzyży przez kandydatów do bierzmowania. Próba liturgiczna i spotkanie organizacyjne odbędzie się w naszym kościele w środę, 3 kwietnia, o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
     
7.   Od poniedziałku do czwartku, w księgarence o godz. 19.00 odbywać się będą zapisy młodzieży klas VII Szkoły Podstawowej na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania w roku 2020. Z Kandydatem przychodzi przynajmniej jeden z rodziców. Właściwym miejscem przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.
     
8.   Prowadzone przez Archidiecezję Lubelską XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, popularnie zwane Biskupiakiem, zaprasza zainteresowanych uczniów i rodziców na Dni Otwartych Drzwi. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
     
9.   W księgarence można kupić kartki świąteczne, palmy i książki o tematyce pasyjnej.
     
10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” - Czy katecheci mogą uczestniczyć w strajku nauczycieli. Żołnierz, grzesznik, święty - czyli wspaniała sylwetka św. Ignacego Loyoli. „Malowanie Jezusa” –o filmie: „Miłość i Miłosierdzie” emitowanym w kinach od 29 marca. Dodatek 16 stronicowa Zimowa apteczka na wiosnę. W „Niedzieli” – Boży ratunek dla świata – o filmie „Miłość i Miłosierdzie”.  Papieskie proroctwo Gałczyńskiego – w 14 rocznicę śmierci Jana Pawła II – „Niedziela” przypomina inny wiersz Gałczyńskiego: „Modlitwę za pomyślny wybór papieża”. 
     
11.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone  na potrzeby naszego kościoła. Do skarbon można złożyć ofiary: na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Dar Nadziei”, jałmużnę wielkopostną, pomoc bezrobotnym, sprzątanie kościoła i kwiaty do Bożego Grobu.
     
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Stanisława Tomala, Józef Błoński, Marianna Walasek-Krawczyk, Maria Naumczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy Boga za przyczyną
Matki Bożej Bolesnej o dobre przeżywanie okresu Wielkiego Postu.