Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 17 marzec 2019
1.   Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu  w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Do puszek zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
     
2.   Dzisiaj o godz. 18.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy.
W piątki droga krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych po Mszy św. o godz. 9.00 i o 17.30, po niej Msza św., dla młodzieży o godz. 20.00.
     
3.   We wtorek, 19 marca, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
     
4.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza zaprasza na dyżur specjalisty w dziedzinie wypełniania formularzy PIT, w poniedziałek, 18 marca br. w godzinach 17:15 – 18:15. Serdecznie zapraszamy.
     
5.    Proboszcz parafii pw. Św. Jadwigi Królowej ks. Andrzej Głos serdecznie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w prowadzonej przez parafię Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Lublinie, przy al. Kompozytorów Polskich 11, na Czechowie. Nauczyciele i uczniowie czekać będą na wszystkich zainteresowanych Szkołą w niedzielę, 24 marca, od godziny 12.00 do 15.00.
     
6.   Organizujemy wyjazd turystyczno–pielgrzymkowy do Grecji w dniach: 16-26 sierpnia br. Szczegółowe informacje w gablocie i kancelarii. Zapisy do 30 kwietnia br.
     
7.   Zapraszamy do parafialnej księgarenki, w której można nabyć książki o tematyce pasyjnej i kartki świąteczne.
     
8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – O nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebujących. Wspomniany jest tam portal księży sercanów zbieramto.pl. Drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osadzania. Józef z Nazaretu - święty na XXI wiek, czyli krzyk o facetów. W „Niedzieli” - Polska – Stolica Apostolska – 100-lecie odnowienia realacji dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską oraz 100-lecie istnienia Konferencji Episkopatu Polski.
     
9.   Na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są materiały dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste przyrzeczenie , które zapoczątkuje Duchową Adopcję w naszej parafii odbędzie si 25 marca, w Uroczystość Zawistowania Pańskiego na Mszy św. o godz. 18.00.
     
10.   Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i sprzątanie kościoła.
     
11.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Leszek Ziętek i Krystyna Piotrowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
     
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy Świętego Józefa
o orędownictwo za naszymi Rodzinami.