Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 10 marzec 2019
1.   Przeżywany Wielki Post ma nas przygotować na owocne przeżycie Świąt Paschalnych. Szczególną pomocą dla dobrego przeżycia Wielkiego Postu są nabożeństwa wielkopostne:
   
  • W piątki droga krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych po Mszy św. o godz. 9.00 i o 17.30, po niej Msza św., dla młodzieży o godz. 20.00.
  • W niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci, młodzież i dorosłych. Za pobożne odprawienie drogi krzyżowej i Gorzkich żali można pod zwykłymi warunkami dostąpić odpustu zupełnego.
  • Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży szkolnej odbywać się będą w dniach od 7 – 10 kwietnia.
     
2.   Powstrzymajmy się w tym czasie od picia napojów alkoholowych. Niech to będzie z naszej strony wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do wpisania się do Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. 
     
3.   W tym tygodniu o godz. 19.00 będą obywały się spotkania dla kandydatów do bierzmowania w grupach: Gr 1 i 4 w poniedziałek; Gr 2 we wtorek; Gr 3 w środę i Gr 5 w piątek.
     
4.   W czasie Wielkiego Postu można przyjść z pomocą ludziom potrzebującym składając ofiary do skarbony „Dar Nadziei”, „Pomoc bezrobotnym”, „Jałmużna wielkopostna”, którego celem jest wsparcie ludzi biednych, zepchniętych na margines społeczny, ofiar przemocy oraz pozbawionych nadziei.
     
5.   Kwiaty przy Bożym Grobie i w Ciemnicy są wyrazem naszej wdzięczności za łaskę odkupienia. Prosimy o składanie ofiar na ten cel do skarbony. Bóg zapłać.
     
6.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym”  pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu. O sensie umartwienia i pokuty. O tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci. W „Niedzieli” – Wielki Post – czas ucieczki z więzienia grzechu. Pontyfikat, który wciąż zaskakuje. Mija sześć lat o wyboru papieża Franciszka. Bardzo wielu jest zaskoczonych przebiegiem tego pontyfikatu.
     
7.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza zaprasza na dyżur prawnika oraz specjalisty w dziedzinie wypełniania formularzy PIT. Oba dyżury odbędą się w poniedziałek, 11 marca br. w godzinach 17:15 – 18:15. Serdecznie zapraszamy.
     
8.   Dziękuję za ofiarę dar serca założony dzisiaj na potrzeby naszej parafii. W przyszłą drugą niedzielę Wielkiego Postu do puszek zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
     
9.   Witam serdecznie diakona Dariusza Motykę SCJ, który w okresie Wielkiego Postu odbywa w naszej parafii praktykę duszpasterską. Życzymy Mu obfitości łask Bożych od Dobrego Pasterza i życzliwości parafian.
     
10.   W księgarence do nabycia nowe pozycje książkowe i dewocjonalia.
     
11.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Janina Papińska, Janina Wronka i Wanda Bąk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Bolesnej w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.