Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 10 luty 2019
1.   Codziennie zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu do naszej kaplicy adoracji.
     
2.   W każdy wtorek na 17.30 zapraszamy na specjalne nabożeństwa do św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, po Mszy uczczenie relikwii św. papieża.
     
3.   W liturgii Kościoła wspominamy:
   
  • w poniedziałek 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes, jest to XXVII Światowy Dzień Chorego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, których Jezus włącza w sposób szczególny w misterium krzyża oraz o tych, którzy im służą. Wszystkich chorych i opiekujących się nimi zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00.
  • w czwartek – wspomnienie św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy
     
4.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza informuje, że najbliższy dyżur prawnika odbędzie się w poniedziałek, 11 lutego 2019 roku w godzinach 17:15 – 18:15.
     
5.   Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej w naszych rodzinach. W „Gościu Niedzielnym” – Dlaczego Maryja płacze nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat. Papież Franciszek  na światowy dzień chorego: „Nikt z nas nie jest w stanie całkowicie uwolnić się od pomocy innych”. W „Niedzieli” -  Lekarz w białym chlebie – do Lourdes docierają chorzy  z całego świata. Reportaż z duchowej kliniki, którą 161 lat temu założyła Matka Jezusa.
     
6.   Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego kościoła. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Wschodni. Bardzo proszę o ofiary na kwiaty i na sprzątanie naszej świątyni.
     
7.   W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania ksiądz sercanin z parafii św. Brata Alberta w Kaliszu, gdzie budowany jest kościół. Ofiary na tacę będą przeznaczone na wsparcie tego dzieła.
     
8.    Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Halina Królikowska.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego
przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki MB Uzdrowienia Chorych.
Dzieciom i młodzieży udanych ferii oraz opieki Aniołów Stróżów.