Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 03 luty 2019
1.   Codziennie zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu.
     
2.   W każdy wtorek na 17.30 zapraszamy na specjalne nabożeństwa do św. Jana Pawła II. Po Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, po Mszy uczczenie relikwii św. papieża.
     
3.   W liturgii Kościoła wspominamy:
   
  • we wtorek – wspomnienie św. Agaty; poświęcenie chleba ku czci św. Agaty
  • w środę – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
  • w sobotę – wspomnienie  św. Scholastytki, dziewicy.
     
4.   W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca:
   
  • o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej.
  • o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka.
  • o godz. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży.   
     
5.   Spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbywać się będą w grupach: poniedziałek gr. 1 i 4; wtorek gr. 2; środa gr. 3 piątek gr. 5. Początek spotkania godzina 19.00
     
6.   Dyrekcja Szkoły Podstawowej  nr 5 zaprasza 7 lutego na dzień Otwartych Drzwi. Szczegóły w gablocie.
     
7.   Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 ul. Radzyńska 5 w Lublinie zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 9 marca br. W godz. od 11.00-13.00 Szczegółowe informacje zamieszczone w gablocie.
     
8.   Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej w naszych rodzinach. W „Gościu Niedzielnym” – Albo się pojednamy, albo pozabijamy. Chrześcijanin  jako pierwszy na kamień odpowiada chlebem. Dołączony obrazek z modlitwą rodziców za dzieci. W „Niedzieli” – Marta Robin przez 50 lat leżała przykuta do łóżka, a jej jedynym pokarmem była Eucharystia. Historia wizjonerki, którą w wiejskiej chacie odwiedzali rolnicy, teologowie i biskupi.
     
9.   Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca ofiary na potrzeby naszego kościoła. Po  Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Wschodni”. Bardzo proszę o ofiary na kwiaty i na sprzątanie naszej świątyni.
     
10.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Balbina Kochańska i Helena Kuśmierczyk.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego
przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki MB